O tréningoch

Pre koho je určený média tréning?
Pre všetkých! Práca v médiách je hlavne o talente, a ten, kto má talent na moderovanie, reportérsku prácu a písanie článkov, nemusí byť práve vyštudovaný žurnalista. Šancu má každý!  Dieťa, puberťák, dospelý, ale aj dôchodca! Dôležitá je túžba splniť si svoj sen!

Koľko stojí jedna hodina média tréningu?
Za 60 minút zaplatíte iba 20 eur! Kto je študent, tomu stačí 10 eur.  Výhodou je, že vždy platíte vopred iba jednu hodinu, takže kedy si naplánujete ďalšie hodiny média tréningu je len a len na vás. Na rozdiel od drahých „rýchlokurzov“, na ktorých sa aj tak za pár dní nič nenaučíte, neriskujete, že zaplatíte stovky eur a nakoniec zistíte, že vás to nebaví a zbytočne ste vyhodili peniaze, alebo vôbec nebudete spokojní s tými, čo vedú tie „rýchlokurzy“…

Kde budú prebiehať média tréningy?
Miesto a čas média tréningov si určíte formou dohody s média trénerkou. Všetko závisí od počtu záujemcov. Môže sa vytvoriť tréningová skupina, ale tréning môže byť aj individuálny.
Mestá, v ktorých je možné tréning realizovať, sú:
Bratislava (kedykoľvek po dohode)
Topoľčany (2x mesačne po dohode)
Nitra (2x mesačne po dohode)

Čo sa naučím na média tréningu?
Všetko to, čo je potrebné vedieť v mediálnej praxi! Záleží na tom, či chcete byť moderátorom a reportérom v televízii, moderátorom v rádiu, alebo by ste chceli byť píšucim novinárom. Úvodná hodina média tréningu je určená na zoznámenie sa uchádzača o média tréning s média trénerkou a následný rozhovor, vďaka ktorému média trénerka pripraví média tréning „šitý na mieru“ tak, aby v čo najkratšom možnom čase uchádzač získal poznatky, ktoré by neskôr mohol využiť pre svoju vysnívanú prácu v médiách.

Ako sa mám prihlásiť na média tréning?
Pošlite e-mail na: mediatrening@centrum.sk, alebo zavolajte. Číslo nájdete v KONTAKTOCH.

Kedy bude média tréning ukončený?
V podstate, kedy chcete, je to len a len na vás…  Môžete absolvovať jednu hodinu, ale môžete mať tréningy trebárs aj dva roky každý deň. Všetko je individuálne a vecou dohody!  Druhá vec však je, že média trénerku môžete požiadať o zhodnotenie vašich pokrokov a odporučenie, či ďalej pokračovať v média tréningoch, alebo už nebude treba.

Získam z média tréningu aj nejaký certifikát alebo nejaký doklad o jeho absolvovaní?
Toto je „iba“ tréning… Ale užitočnejší ako škola či krátkodobý kurz, pretože je zameraný na to, čo pri práci v médiách budete skutočne potrebovať vedieť!!! Neponúka ťažké a odborné teórie, ale praktické tréningy, ktoré vás perfektne vycvičia! A navyše, prístup k vám bude maximálne ľudský! Nemusíte sa obávať ničoho! Média tréning vám ukáže smer, dá návod, poradí, pomôže, vytrénuje, ale to, či v médiách nakoniec uspejete, je v konečnom dôsledku záležitosťou šťasteny! Ale to platí aj pre vyštudovaných žurnalistov a aj tých, ktorí už v médiách pracujú… Buďte však na ŠŤASTENU pripravení vďaka média tréningom! Ak na kastingu do televízie, rádia, denníka,  alebo iného periodika zistia, že máte talent, garantujem vám, že vysvedčenia, diplomy, certifikáty a kadejaké „formality“ ich zaujímať nebudú! Médiá si žiadajú šikovných ľudí, ktorí sú kreatívni, pohotoví, odvážni, talentovaní, a to, akú majú vyštudovanú školu, je až druhoradé. Veď aj niektorí známi moderátori, rozhlasoví spíkri a novinári nemajú vôbec ukončenú žurnalistiku alebo masmediálnu komunikáciu. Medzi úspešnými mediálnymi pracovníkmi je veľa stredoškolákov, dokonca aj bez maturity, prípadne vysokoškoláci, ktorí vyštudovali odbory úplne mimo médií. Nebojte sa toho! Ak na to máte, nepotrebujete žiadny doklad, ale chuť a odhodlanie ukázať, že práca v médiách vás láka a môžete byť pre ňu iba prínosom!

Poďte do toho! Nečakajte, neváhajte! Čo keď vás niekto predbehne?